בנין ודיור - גל' 100 - "סוויטה על המים"

בנין ודיור - גל' 100 - "סוויטה על המים"
"כשהחשיכה יורדת ונוף הים הופך לפחות דומיננטי לוכד את תשומת הלב עיצוב התאורה היחודי, שאחראי ליצירת אווירה ודרמה בחלל"
לפקוח את העיניים בבוקר מול המים והשמיים הים-תיכוניים, ובלילה להיכנס לבר ניו-יורקי. האדריכלית דור קונפינו עיצבה דירה על הים שיוצרת תחושה של חופשה בלתי נגמרת.

"הסוויטה" - כך מכנים בעל הדירה ומכריו את חדר השינה שלו. בהתחשב בכך שלחדר רחב הידיים צמוד מעין ספא פרטי, שמכל חלון בו נשקף הים הקרוב, ושחזיתו הארוכה של החדר וגם חלק ניכר מהגג פתוחים לחלוטין לים ולשמים - הכינוי הזה מוצדק בהחלט. תחושת הנופש, החופשה התמידית, מקום שנועד לתפוס שלוה, להנאה ולבילוי שולטת בדירה כולה ולא רק באגף השינה. זה לא מקרה: בעל הדירה, איש עסקים המרבה בנסיעות לחו"ל, ביקש בית שבו יוכל לנוח ולפתוח את העיניים מול כחול הים והשמיים הים-תיכוניים בבוקר, ובלילה להרגיש כאילו נכנס לבר ניו-יורקי.

קירות החדר עצמם מנותקים מהרצפה והתקרה בזכות תאורה מעוצבת למעלה ולמטה, המצליחה ליצור אשליה של חלל רחב יותר. ואילו האורות הכחולים המאירים מלמטה את המעקה הנמוך הפונה אל הים שוטפים את המרפסת ומתחברים בשעת בין הערביים לכחול השולט בחוץ - בשמים ובמים. גם בסוויטת השינה יש אפקט תאורה מיוחד: סיבים אופטיים עמידים במים שתולים בתקרת הגבס שמעל פינת הרחצה הגדולה, ומנצנצים ככוכבים בלילה (יועץ תאורה: בני טבת)...