"בנין ודיור – מהדורה מיוחדת 2009 "כחול קסום

"בנין ודיור – מהדורה מיוחדת 2009 "כחול קסום
"אור טבעי צובע את פנים הבית הלבן במשך היום, ובלילה מבליט תכנון תאורה יחודי את קווי העיצוב...אור קסום המתפזר בחלל משדר רוגע ואנרגיות חיוביות..."
תכנון אדריכלי דור קונפינו . תכנון תאורה בני טבת.
עם רדת החשכה, מפנה את מקומה תחושת הרעננות השוררת בבית במשך היום למידה מסוימת של דרמתיות. בתקרה הלבנה שבקומת הקרקע קבועות כיפות תאורה מוזהבות, הנדמות כשמשות קטנות המרחפות מעל, מפיצות תאורה אינטימית וחמה ויוצרות תחושת גודל ומרחב.

לצורך הגבהת החלל נקבעה תאורה סמויה בחיבור שבין הקירות והתקרה.
שני הקירות שהובדלו מיתר קירות הבית, האחד קיר זכוכית אדום המשמש רקע למטבח הלבן והשני קיר הלבנים העולה מהקומה התחתונה, זוכים בשעות הערב לתאורה מיוחדת המבליטה את נוכחותם בחלל ומעניקה להם מראה תיאטרלי בהתאם לאווירה הנדרשת, בין שמדובר באירוח בסלון או בארוחת ערב אינטימית בפינת האוכל הממשיכה את המטבח.
חדר המדרגות, חלל שבדרך כלל נתפס כאזור מעבר ומשום כך לא זוכה בטיפול מיוחד, שונה בדירה זו. עיצוב פנים חלל המדרגות מהווה מוקד המשפיע על שתי הקומות שאותן הוא מחבר, וגם בו חבויות הפתעות. גופי תאורה פיסוליים ושימוש במראות להכפלת עוצמת האור הם שחקני המשנה בהצגה שבה הכוכב הוא שובל אור כחול השתול בקיר המדרגות, ממשיך ועולה עד לתקרה. האור הקסום המתפזר בחלל משדר רוגע ואנרגיות חיוביות...