בלוג

בלוג

זה המקום שבו אני רוצה לתת לך הזדמנות להכנס אל "מאחורי הקלעים" של הפרוייקטים אותם אני מתכנן. לתת לך להבין מה ההתלבטויות שלי ומה גרם לי להחליט ללכת לכיוון זה או אחר. הרי בסופו של דבר תכנון תאורה הוא לא מדע מדוייק. מעורבים בכך המון נתונים, רגשות וכמובן בני האדם שעבורם אני מתכנן.
היטלי האור בגינה מחזירים אותנו לתחושה הבסיסית, הקדומה והנוחה של ישיבה מסביב למדורה, סביב מוקד האור, המרכז והחום. המשחק הוא בגווני האור ועוצמותיו.
יועץ תאורה מנוסה יודע כבר לפי תכנית הבית והגינון איזה סוג וכמות תאורה נכונים לבית, לגן והכי חשוב לדייריו ומייעץ מה נכון לכם מבלי להתייחס לחנות מסויימת.
עיצוב בעזרת תאורה נותן את הערך המוסף לתכנון התאורה ולאובייקט המואר. הדגשת קווי המתאר יוצרת אמירה עיצובית המחמיאה לעיצוב האדריכלי ומעצימה אותו.
תאורה נסתרת היא הארה והאפקטים הנלווים אליה מבלי שרואים את מקור האור. היא יכולה להיות ברצפה, בניתוקי קירות ותקרות, מאחורי פסלים ואפילו בתוך חפצי אומנות.
תמיד אני נשאל באיזה גוון תאורה נכון להאיר? כיועץ תאורה אני יודע שאין לכך תשובה מדוייקת. הכל תלוי בסגנון העיצוב ובתוצאה שאנחנו מבקשים להשיג.
ההיסוס המלווה אותנו מפני הפיכת הגן הפרטי שלנו לגן ארועים נותן לנו את היכולת לבקר ולהקפיד שאכן אופי התאורה בגן שלנו עוצב בהתאם לאופיינו ולצרכים שלנו.
 חשוב מאוד לתת את הדעת לנושא התאורה כבר בשלבים המוקדמים של התכנון. הכנות מתאימות צריכות להעשות מבחינת תשתיות והתייחסות להעמדת הריהוט בבית.
תאורה, או יותר נכון עיצוב בעזרת תאורה, הינה אומנות בפני עצמה.  מגוון האפקטים האפשריים וסוגי האווירה שאפשר להשרות באמצעות תאורה הינם אין סופיים.