עיצוב תאורה למטבח

עיצוב תאורה למטבח - מעבר לתאורה העוצמתית הנדרשת במטבח כדי שנוכל לפעול בקלות וביעילות יש מקום גם לתת לאור לבוא לידי ביטוי ברמה העיצובית וליצור תאורה מעוצבת למטבח.

חשוב מאוד לא להסתמך על מקור אור מרכזי אחד שכן אז תהיה הצללה שלנו על גבי משטחי העבודה

שימוש בפס צבירה עם ספוטים ממוקדים יתנו לנו חוויה דרמטית מעבר להארת משטח העבודה. נוכל לכוון אותם לאזורים שונים על מנת ליצור מעברים מעניינים של אור ברחבי המטבח. כיום קיימים גם גופי התאורה חדישים ביותר לפס צבירה המבוססים על שטיפת אור שלא כמו הספוטים בהם התאורה היא נקודתית.

אפשר להאיר את החלל באמצעות פסי תאורת לד בתוך פרופיל אלומיניום עם כיסוי פרספקס. תאורה זו קיימת כגוף תאורה שקוע בגבס או צמוד לתקרת בטון. תאורה זו מהווה שטיפת אור למטבח ומפזרת תאורה אחידה בחלל.

רצוי ומומלץ להאיר את משטחי העבודה באמצעות פסי לד הצמודים לתחתית הארונות העליונים. האור יאיר את משטחי העבודה, ישמש כמוטיב קישוטי ויכול אף להשאר דלוק בלילה כתאורת התמצאות.

אפשר גם להאיר את הצוקל (הבסיס) של ארונות המטבח ואפילו את הצוקל של האי שנמצא במרכז.

כשהמטבח הוא בסגנון כפרי נוכל להשתמש בגופי תאורה משולבים בעץ. הדבר אפשרי מאחר ותאורת הלד בעקרון אינה מחממת ולכן העץ פחות חשוף לבעיית הידלקות. גופי תאורה משולבי עץ יעניקו לסגנון הכפרי אותנטיות מעבר לשימוש בגוון אור חם.

גופי תאורה מעוצבים למטבח נותנים לנו את המוטיב העיצובי מעבר להארה פונקציונלית.

המטבח הוא אחד מהחדרים השימושיים והעמוסים ביותר בכל בית ישראלי. מבלי לשים לב אנחנו מבלים בו זמן בלתי מבוטל בכל יום, בין אם אנחנו מארחים חברים או משפחה לארוחת ערב מפנקת או סתם אם אנחנו לבד בבית ומכינים ארוחת צהריים באמצע יום עמוס. כשאנשים ניגשים לעצב את המטבח שלהם, הם בטוחים שברגע שהם בחרו את השיש, הכיור ושאר אביזרי המטבח הנלווים אזי תהליך העיצוב שלהם נגמר. אז זהו, שלא.

טיפים חשובים לתאורה במטבח

עיצוב תאורה למטבח הוא חלק בלתי נפרד מכל עיצוב מטבח שהוא, לא משנה מה גודלו או מהו הסגנון העיצובי שהחלטתם עליו. אם אתם רוצים להפוך את המטבח שלכם למעוצב מכל הכיוונים אבל לא בדיוק יודעים איזו תאורה למטבח כדאי לכם לבחור, אנחנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא. אספנו לכם כמה טיפים חשובים שיעזרו להפוך כל מטבח למואר ומעוצב יותר.

וודאו שכל האור לא מגיע מנקודת אור אחרת. המחשבה להאיר את כל המטבח מנקודת אור אחת ממרכז החדר לוקה בחסר. צורת הארה שכזו מחייבת אותנו להציף את המטבח באור חזק שיגיע לכל פינה נדרשת בו  מבלי שנוכל לתת את ההדגשים הנכונים.

וודאו שיש מספיק אור על משטח העבודה\ השיש אנחנו בטוחים שיצא לכם לנסות לבשל או אפילו להכין כריך במטבח חשוך, כך שאתם יודעים כמה זה יכול להיות מסורבל ולא נעים. אנחנו ממליצים לכם לוודא כי משטח העבודה ( או השיש ) שלכם מואר מספיק כדי שתוכלו לעבוד עליו בנוחות. אנשים רבים בוחרים להאיר את משטח העבודה בגוף תאורה נפרד על מנת לוודא שהוא תמיד יקבל מספיק אור. אנשים אחרים בוחרים להאיר את משטח העבודה באמצעות פסי תאורה הנמצאים בצמוד לארונות המטבח. שיקלו את כל האופציות ובחרו את הדרך הנוחה ביותר עבורכם. 

עמדת האוכל נמצאת בתוך המטבח? שיקלו תאורה נפרדת אנשים רבים אוהבים למקם את פינת האוכל שלהם בצמוד למטבח. יש הנוטים לחשוב כי עמדת האוכל תואר באופן מספק באמצעות התאורה הקיימת במטבח, אך תוך כדי השימוש הם מגלים שאין צורך להאיר את כל המטבח בשביל לשבת סביב השולחן. על מנת למנוע זאת, מומלץ לשקול למקם גוף תאורה ייעודי עבור פינת האוכל שלכם כדי שנוכל לשבת לאכול בו ואפילו לארח בנחת.

וודאו כי גופי התאורה משתלבים עם העיצוב הכללי של הבית

האם התאורה במטבח צריכה להיות קשורה לעיצוב הבית?

עיצוב מטבח ממש לא צריך להיות נפרד או שונה מהעיצוב של שאר הבית. הטכנולוגיה והמגוון העיצובי של היום מאפשרים לנו למקם תאורה למטבח בתוך החומרים העיצוביים השונים, החל מעץ ועד אלומיניום או פלסטיק. גם גופי התאורה עצמם מגיעים במגוון רחב של צבעים ועשויים מחומרים שונים, כך שאנחנו בטוחים שתוכלו למצוא ממש בקלות את גוף התאורה או שיטת ההארה שמתאימה לעיצוב הכללי של הבית שלכם.   אנחנו מקווים שהטיפים שהצגנו לכם יעזרו לכם לבחור את תאורת המטבח שלכם בצורה חכמה ונכונה יותר.

המטבח הוא הלב של כל בית, אז למה לא להשקיע בתאורה איכותית עבורו כמו בכל חלל אחר בבית? אם אתם עדיין מרגישים שאתם צריכים ייעוץ או שיש לכם שאלות נוספות\ ספציפיות עבור הנכס שלכם, אנחנו ב"בני טבת יעוץ ותכנון תאורה אדריכלית" מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר: 052-3777122.