תאורה לאמבטיה

תאורה לאמבטיה משתנה בהתאם לסוגי החדרים: חדר אמבטיה/רחצה הורים, חדר הרחצה המרכזי, בדרך כלל של הילדים/ אורחים ושירותי אורחים נפרדים.

בחדר אמבטיה של ההורים אנחנו צריכים תאורה פונקציונאלית לשימוש הטכני של החדר (איפור, גילוח, נקיון) ותאורת אמבטיה מעוצבת במידה כדי לתת לחדר הרגשה אינטימית (לשכב באמבטיית קצף או לעשות מקלחת זוגית).

חדר הרחצה המרכזי בבית המשמש בדרך כלל את הילדים ובאין פתרון אחר גם את האורחים. חדר זה חייב לכלול גם הוא הארה פונקציונלית. הקטע העיצובי חשוב במידה והאמבטיה משמשת גם כשירותי אורחים.

כאשר שירותי האורחים באים כיחידה נפרדת אנו יכולים לתת דרור לשגעונות העיצוביים שלנו כי אנו רוצים להדגיש את הקטע העיצובי. התאורה יכולה להיות מינימליסטית, חשוכה, בסגנון אולטרה מודרני או כפרי. אנו יכולים למקם מנורות מעל המראה או משני צידיה ואפילו לתלות מנורות מהתקרה שיאירו את המראה.

בתאורה הפונקציונלית נדאג לתת מענה ליכולת להתאפר/להתגלח מול המראה. לאפשר לאור להגיע עד לאזור המקלחת. נדאג שגוון האור יהיה טבעי במידת האפשר.

עדיפות ראשונה היא לשימוש בגופי תאורה חלביים שיפיצו אור אחיד בחלל החדר.
חשוב להתאים את עוצמת האור לצבעי הריצוף והחיפוי. ככל שהם כהים יותר נגביר את עוצמת האור. אפשר להוסיף תאורה חלשה להתמצאות בלילה במידה וקמים לשרותים באמצע השינה.

גופי תאורה מעוצבים לאמבטיה יתנו לנו את האווירה האינטימית, יוקרתית, מעוצבת.
נוכל גם להשתמש בתאורה נסתרת בתקרה או אפילו מתחת לארון הכיור במידה והארון מרחף.

מה שחשוב לדעת זה שבחדרי אמבטיה יש להשתמש בגופי תאורה מוגני מים כדי למנוע תקלות ובעיות חשמל בגלל הלחות/רטיבות.רמת האטימות המומלצת לחדר אמבטיה (תלוי במיקום) היא בין IP X1 (מוגן מפני טפטוף אנכי) ל –IP X5 (מוגן מפני התזה). במידה ויש התזת מים ישירה יש להשתמש ברמת אטימותIP65 הזהה לרמת אטימות הנדרשת לגופי תאורה לגן ולחוץ.