אודות

benny michal 2020בשנת 1993 יצאתי לעצמאות עיסקית ופתחתי משרד לתכנון, יעוץ ועיצוב תאורה בנוסף להיותי חשמלאי. המשרד עוסק בתאורת פנים, תאורת חוץ ותאורת גן ונוף לחללים ציבוריים, מסחריים ופרטים.
במשרד שותפה גם אשתי, מיכל טבת, מעצבת פנים מנוסה המתמחה בעיצוב תאורה.

המשרד עובד עם מיטב הקבלנים ואנשי המקצוע, מתחומי האדריכלות והעיצוב ומספק מענה מקצועי רחב – משלב היעוץ, התכנון (כולל תכניות תאורה) והעיצוב האדריכלי, דרך ליווי ברכישת ו/או יצור גופי תאורה מיוחדים וכלה בתכנון וביצוע תאורת גן וחוץ.
אני גם עובד עם אנשים פרטיים, רוכשי דירות קבלן, החפצים לשדרג את התאורה הבסיסית שקיבלו עם הדירה. אני יושב איתם, בוחן את התכניות, שומע את רצונותיהם, מסביר, מנחה ונותן להם את כל האפשרויות הפתוחות לפניהם על מנת שיוכלו לבצע רכישה מושכלת. במידת הצורך אני גם מלווה אותם לחנויות.

אני מביא את נסיוני רב השנים יחד עם הידע הטכני בתחום החשמל והנשמה האמנותית שלי בכל אחד מהתחומים. יועץ תאורה לבית, עיצוב תאורה לגינה, יועץ תאורה לסלון, עיצוב תאורה למטבח, יועץ תאורה למשרד, מתכנן תאורה לחנות, מעצב תאורה למסעדה ועוד. מרשה לעצמי גם להיות מעורב בעשיה הפיזית עצמה כך שלפעמים אני משתלב בפרויקטים עם שני כובעים. כובע אחד כמתכנן והשני כמבצע. זה רק מוסיף ומשפר את התוצאה הסופית.

בשנים הרבות שחלפו מאז הקמתו, סיפק המשרד מענה מקצועי לפרויקטים רבים מאוד, ביניהם: בתים פרטיים, דירות ובניינים, גינות ופיתוח נופי וסביבתי, חללים מסחריים, מבני ציבור, בתי מלון, בתי כנסת, אולמות וגני אירועים, משרדים, מסעדות, חנויות ופרויקטים מיוחדים רבים אחרים. בין לקוחותי: קרן רוטשילד, החברה לפיתוח קיסריה, עיריית חדרה, עיריית לוד, עיריית נצרת עילית, בית כנסת תפארת ישראל, בית כנסת עטרת הפסגה, מכללת דעת, פיטרו ריהוט משרדי – אולמות תצוגה ומשרדי הנהלה, ארט יודאיקה – אולמות תצוגה, אולם תצוגה קורקט, בניין משרדים נאות חן, משרדי בואינג, משרדי JCDecaux, מלון בוטיק BROWN TLV, מלון חוף התמרים בעכו, מלון אחוזת זמרין, מרכז הספורט קיסריה, קאונטרי קלאב בית שמש, בית ציוני אמריקה, בית
שגריר בריטניה, פרוייקט מגורים רפידים (26 יח"ד), בתי מגורים פרטיים, דירות, וילות  יוקרתיות, עוד ועוד.


השתתפתי יחד עם משרד האדריכלים הניו יורקי Modu (רחלי רותם ופו הואנג) וגאוטקטורה (אדריכל ד"ר יוסי קורי) בתחרות "הצללה אורבנית", יוזמה של מוזיאון העיצוב חולון, עירית חולון וקרן ברכה. הצוות הגיש לתחרות את הפרוייקט cloud seeding וזכה במקום הראשון.

אני גם מלמד תאורה במכללות ובקורסים להכשרת מעצבי פנים ומרצה על תאורה בימי עיון וכנסים שונים.

במסגרת חיפושי אחר חדשנות ופתרונות מקוריים, פיתחתי סידרת פרופילי גבס מתועשים (Light Lines) לתאורה נסתרת. פרופילי התאורה, המיוצרים מקיפולי גבס, יוצרים זוויות הארה שונות. 
הפרופילים נטמעים בתקרות וקירות גבס, מתמזגים עם הגבס, ללא סדקים וחריצים, ויוצרים קווי תאורה מתמשכים המעצימים את העיצוב האדריכלי. לסידרה נוסף פרופיל תאורה אולטימטיבי מאלומיניום העומד בתנאי חוץ ומתאים לשילוב גם בקירות בטון ובלוקים.
 
אשמח לשתף אתכם בידע ובנסיון הרב שצברתי,
להתראות
בני