עיצוב תאורה למטבח

עיצוב תאורה למטבח - מעבר לתאורה העוצמתית הנדרשת במטבח כדי שנוכל לפעול בקלות וביעילות יש מקום גם לתת לאור לבוא לידי ביטוי ברמה העיצובית וליצור תאורה מעוצבת למטבח.

חשוב מאוד לא להסתמך על מקור אור מרכזי אחד שכן אז תהיה הצללה שלנו על גבי משטחי העבודה

שימוש בפס צבירה עם ספוטים ממוקדים יתנו לנו חוויה דרמטית מעבר להארת משטח העבודה. נוכל לכוון אותם לאזורים שונים על מנת ליצור מעברים מעניינים של אור ברחבי המטבח. כיום קיימים גם גופי התאורה חדישים ביותר לפס צבירה המבוססים על שטיפת אור שלא כמו הספוטים בהם התאורה היא נקודתית.

אפשר להאיר את החלל באמצעות פסי תאורת לד בתוך פרופיל אלומיניום עם כיסוי פרספקס. תאורה זו קיימת כגוף תאורה שקוע בגבס או צמוד לתקרת בטון. תאורה זו מהווה שטיפת אור למטבח ומפזרת תאורה אחידה בחלל.

רצוי ומומלץ להאיר את משטחי העבודה באמצעות פסי לד הצמודים לתחתית הארונות העליונים. האור יאיר את משטחי העבודה, ישמש כמוטיב קישוטי ויכול אף להשאר דלוק בלילה כתאורת התמצאות.

אפשר גם להאיר את הצוקל (הבסיס) של ארונות המטבח ואפילו את הצוקל של האי שנמצא במרכז.

כשהמטבח הוא בסגנון כפרי נוכל להשתמש בגופי תאורה משולבים בעץ. הדבר אפשרי מאחר ותאורת הלד בעקרון אינה מחממת ולכן העץ פחות חשוף לבעיית הידלקות. גופי תאורה משולבי עץ יעניקו לסגנון הכפרי אותנטיות מעבר לשימוש בגוון אור חם.

גופי תאורה מעוצבים למטבח נותנים לנו את המוטיב העיצובי מעבר להארה פונקציונלית.